Jak by se LADnes.cz měl dál vyvíjet?

Jak by se LADnes.cz měl dál vyvíjet?
Foto: LADnes,cz

Dva a půl roku uplynulo od doby, co jsem začal tvořit tento server. Po pauze strávené studiem němčiny v Berlíně se vracím k práci na LADnes.cz. Během dvou týdnů bych měl mít zpracované základní informace o všech zemích LA a kladu si otázku, jak dál ve vývoji tohoto zdroje informací o Latinské Americe  pokračovat. Pravidelných i náhodných čtenářů  bych se tedy rád zeptal, jak by tento server  měl v budoucnu vypadat. Zajímalo by mě hlavně, jaká témata by vás zajímala, jak často máte čas sem chodit a co vám zde chybí.

O Latinské Americe jsem až dosud psal hlavně pro sebe. Během tvorby kvízů jsem se sám dozvěděl řadu zajímavých informací. Pokud mi zbyl čas trávil jsem konec víkendu psaním týdenního souhrnu událostí v LA, díky čemuž jsem se donutil sledovat dění nejen v zemi, kde jsem se zrovna pohyboval.  Díky psaní Slova dne jsem si procvičil asi 300 slovíček a lépe se tak připravil na zkoušku Diploma de Español  C2. I díky této práci jsem nakonec zkoušku udělal.

Od  listopadu 2009. jsem nepravidelně psal o různých tématech od lyžovaní až po burzu, točil videa, fotil, zjišťoval jak se levně do LA letět, četl, učil se španělštinu a snažil se zblízka poznat život v Latinské Americe. Nechtěl jsem mít pocit, že něco psát musím. Mnohdy to na cestách ani dost dobře nešlo, a tak dost velkou vadou na kráse byla nepravidelnost článků. Jistou pravidelnost bych tomu teď dát mohl, ale  nevím, nakolik to dokážete ocenit.

Jisté je, že ve studiu a objevování Latinské Ameriky hodlám pokračovat i nadále. Procestoval bych ještě rád Kubu, Dominikánskou republiku, Haiti a Portoriko. Tyto země jsem vypustil poté, co jsem se rozhodl projet Latinskou Ameriku na motorce. Samozřejmě bych se rád vrátil i do řady zemí, kde jsem už byl. Život bez Latinské Ameriky a Latinoameričanů si prostě představit nedokážu.

O Latinské Americe budu psát dál, ale občas uvažuji o tom, zda má smysl psát česky. Kromě odpovědi na tuto otázku bych také rád věděl,  o jaká témata máte zájem.  Zda vám jsou k něčemu updaty na facebooku nebo twitteru apod.  Skvělé by bylo, pokud by se našli další lidé, kteří by sem chtěli pravidelně nebo občasně přispět. Velmi by mi pomohlo, pokud byste se vyjádřili v komentářích nebo mi poslali soukromou zprávu. V  každém případě díky všem za přízeň.

[poll id=”2″]

About the Author

Ondřej Juřík je zakladatel serveru Latinská Amerika Dnes. V Latinské Americe strávil 2 roky. Jeden rok z toho cestou z Chile do Texasu na motorce pro rozváženi pizzy.